Szervezetünk egy 1990-ben alakult magánalapítvány, amely különböző programokkal valósítja meg céljait. Tevékenységünk fókuszában a civil társadalom megerősítése, kirekesztett csoportok támogatása, elsősorban a roma integráció áll.
Helyi képzésekkel, projekt- és közösségfejlesztéssel, integrált szakmaközi munkával, közösségi kezdeményezések támogatásával, jó gyakorlatok bemutatásával (tanulmányutakkal), kutatással, szakpolitikai ajánlásokkal, adományokkal járulunk hozzá a hátrányos helyzetű térségek és csoportok felzárkózásához, partneri együttműködések kialakításához.
Kiemelt célunk, hogy a romák munkaerő-piaci, egészségügyi, oktatási esélyeit növelő uniós források célba jussanak, hasznosuljanak. Bízunk benne, hogy szakmai javaslataink, kiadványaink is hozzájárulnak ahhoz, hogy tudásunk, tapasztalatunk minél szélesebb körben hasznosuljon.
Az Autonómia Alapítvány egy olyan igazságos társadalom létrejöttét támogatja, amelynek tagjai szabadok, aktívan, és felelősen alakítják saját, valamint közösségük sorsát.
Tevékenységünk a párbeszédre és az együttműködésre épül, nyitottak vagyunk az új ötletek és megoldások iránt.
Szervezetünk a mindenkori kormánytól valamint egyéb intézményektől és személyektől független. Tevékenységünket, céljainkat a demokratikus működés és az átláthatóság elvei mentén valósítjuk meg.
Mindenkor tiszteletben tartjuk a az érintettek igényeit, értékeit, munkánkat elfogulatlanul, körültekintően, legjobb elméleti és gyakorlati tudásunk szerint végezzük.
„Azt gondoljuk, amit mondunk. Azt tesszük, amit gondolunk.”
Munkánk során őszintén szembezünk a felmerülő nehézségekkel, beszélünk a kedvező és kedvezőtlen irányokról, tapasztalatokról, legyen szó saját munkánkról, partnereinkről vagy a tágabb társadalmi-politikai környezetről.
Mindenkor megbecsüljük, tiszteljük, elismerjük partnereinket, valamint személyhez fűződő jogaikat.