Az Autonómia Alapítvány olyan budapesti, hatvani, gyöngyösi, illetve miskolci középfokú oktatási intézményekben dolgozó pedagógusok jelentkezését várja, akik szeretnének új pedagógia eszközökkel megismerkedni, ezáltal hatékonyabbá tenni oktatói munkájukat a hagyományos tanulási helyzetekben kevésbé aktív és motivált diákok fejlesztése terén.
A képzés címe
Az élménypedagógia alapjai – hatékony szociális kompetenciafejlesztés formális, nem formális és informális tanulási helyzetekben
A program tartalmának rövid ismertetése
Élménypedagógiának a cselekvés általi tanulás egyik sajátos változatát nevezzük. Alapjai sokféle nevelési mozgalomban fellelhetők, mint pl. a szabadtéri nevelésben, a kalandpedagógiában, az emberközpontú pedagógiában, a szabadidő-pedagógiában, a játékpedagógiában. A módszer a tapasztalati nevelés egyik formája, amely kivezeti a tanulókat a való világba, hogy próbára tegyék értékeiket, tudásukat, képességeiket és kreatív gondolkodásukat. A folyamat során az aktívan résztvevő tanulók valós következményekkel járó tapasztalatokban részesülnek és a megszerzett tudással ők maguk kísérleteznek, ahelyett, hogy mások tapasztalatait olvasnák vagy hallgatnák. Az élménypedagógiai tevékenységek során a csoport tagjai különlegesnek számító helyzetekben, de biztonságos, kontrollált körülmények között tervezik el különböző feladatok megoldását. A végrehajtás után nagy gondot fordítanak az értékelésre, pozitív visszajelzések közvetítésére, a szituációban rejlő tanulságok levonására, és a más területeken is alkalmazható készségek és képességek felismertetésére. A feldolgozás jellemzően csoportmunkában történik, melyben a részvevők aktív részvétele szükséges. A tevékenységek rendszere egy folyamatot alkot, amely lehetővé teszi, hogy mélyebbre jussunk pedagógiai céljaink elérésében, maximálisan kiaknázva a szituációban rejlő oktatási és fejlesztési lehetőségeket.
A képzés várható eredménye
A hallgatóknak a képzés során, saját élményeken keresztül, olyan ismereteik, jártasságaik, készségeik fejlődnek, melyek használatával képessé válnak élménypedagógiai foglalkozások tervezésére, szervezésére, lebonyolítására, ellenőrzésére, értékelésére. Tudják és értik a játék helyét és szerepét az egyén és a csoport fejlesztésében. Szerepük tudatos vállalásával képesek a tapasztalatszerzés, a feldolgozás, az értékelés és az alkalmazás folyamatát segíteni. Képesek egy komplex pályaorientációs foglalkozás megtervezésére, ehhez ismernek bemelegítő játékokat, kommunikációs helyzetgyakorlatokat, kooperáció és bizalomépítő, valamint problémamegoldó tevékenységet.
A képzést a Kalandok és Álmok Szakmai Műhely évtizedes pedagógusi és tréneri tapasztalattal rendelkező szakértője, Kovács Nikolett tartja.
A képzés időpontja: 2020. április 27-29. A képzés bentlakásos, a kapcsolódó utazási költségeket, valamint étkezés és szállást az Autonómia Alapítvány biztosítja.
Az akkreditált képzés 30 órás, 30 kreditpontot ér.
A jelentkezők kiválasztása során előnyt élveznek az Autonómia Alapítvány partneriskoláiban oktató pedagógusok.
Jelentkezni az ONLINE JELENTKEZÉSI LAP kitöltésével lehet.
Jelentkezési határidő: 2020. március 27. 16:00
A képzésre jelentkezőket a kiválasztás eredményéről és a képzés operatív részleteiről (pl.: pontos helyszín) legkésőbb április 3-ig értesítjük!
A képzésről részletes információ itt található>>>
A pályázattal kapcsolatban felmerülő kérdések kapcsán kérjük, keressék Illés Mártont (email: illes.marton@autonomia.hu, telefon: 06 20 390 7099)
A képzésre a Startvonal programunk keretében kerül sor, amit az EEA Norway Grants Fund for Youth Employment program és a Velux Alapítvány támogat.